ОЧІ

Що можуть наші очі?

Мета: розвивати уважність. Виховувати прагнення до пізнан­ня можливостей власного організму. Дати дитині уявлення про здатність очей розрізняти відстань між предметами, їхні колір, форму, розмір.

Завдання: під час прогулянки зверніть увагу дитини на пред­мети, що розміщені далеко і близько, порівняти їх за розміром. За­пропонуйте знайти інші предмети, схожі за кольором, серед геоме­тричних фігур дібрати аналогічні форми до побачених предметів.

Чому образилися очі?

Мета: розвивати допитливість. Виховувати бережливе ставлен­ня до очей. Вчити дитину аргументувати необхідність створення відповідних умов для збереження очей.

Завдання: запропонуйте дитині виконати завдання і пояснити, чому можуть "образитися" очі, що їм може бути "не до вподоби":

• знайти іграшку в темній кімнаті;

• посидіти з широко розплющеними очима, не кліпаючи;

• подивитися на яскраве світло;

• описати картинку, піднісши її до самих очей;

• у сутінках зашнурувати черевики.

З'ясуйте, чи комфортно дитина почувалася. Спонукайте її до відповідних висновків.

Уважні оченята

Мета: розвивати спостережливість. Виховувати бажання трену­вати зорову пам'ять. Формувати в дитині уявлення про роль очей у розвитку спостережливості людини.

Завдання: разом із дитиною викладіть на стіл іграшки або інші предмети (від 3 до 5-7). Нехай вона уважно їх розгляне, а потім - відвернеться. У цей час поміняйте іграшки місцями. Ди­тина, повернувшись до столу, має визначити, які зміни відбулися і поставити все, як було спочатку.

Кiлькiсть переглядiв: 288

Коментарi